Hlavní navigace

Další trik podvodníků: Zkouší vám ukrást peníze přes Facebook

Sdílet

Gabriela Hájková 10. 9. 2014

Podvodníci zkouší vylákat peníze z lidí přes sociální síť Facebook. Napadají špatně zabezpečené profily a jménem dotyčné osoby pak prosí přátele o zaslání drobné půjčky na bankovní účet. Nově k žádosti přidávají i odkaz na falešnou platební bránu Fastbanking. Ta vyžaduje, jak jinak, zadání přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Informaci přinesl deník E15. 

Naivní altruistický uživatel tak může podvodníkům dát klíč ke svému účtu a pokud své operace v internetové aplikaci neověřuje ještě přes kód zaslavý v SMS, může přijít o své prostředky na běžném účtu.

Ve zprávě podle serveru E15 podvodníci slibují, že lze přes platební bránu zaslat peníze do kterékoli banky a bez poplatku. 

Přihlašovací stránka obsahuje odkazy na weby českých bank a v patičce je dokonce uvedeno, že platební brána je novinkou od Air Bank, což je samozřejmě lež.

Na podobné výzvy přes Facebook proto neodpovídejte a nikdy nezadávejte přihlašovací údaje ke svému internetovému bankovnictví nikam jinam, než přímo do přihlašovací stránky na webu své banky.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 9. 2014 12:32

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Asi nejsem dost altruistický. Nikdy bych nikomu nic neposlal. Znám-li jej osobně, vím, jak na tom finančně je a žádného z mých přátel stovka nevytrhne. A neznám-li jej osobně nebo nemám-li jej možnost okamžitě kontaktovat, má prostě smolíka. Není co řešit.

 • 10. 9. 2014 15:11

  MoB (neregistrovaný) 131.207.242.---

  Asi tak...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).