Hlavní navigace

Další trik podvodníků: Zkouší vám ukrást peníze přes Facebook

Gabriela Hájková

Podvodníci zkouší vylákat peníze z lidí přes sociální síť Facebook. Napadají špatně zabezpečené profily a jménem dotyčné osoby pak prosí přátele o zaslání drobné půjčky na bankovní účet. Nově k žádosti přidávají i odkaz na falešnou platební bránu Fastbanking. Ta vyžaduje, jak jinak, zadání přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Informaci přinesl deník E15. 

Naivní altruistický uživatel tak může podvodníkům dát klíč ke svému účtu a pokud své operace v internetové aplikaci neověřuje ještě přes kód zaslavý v SMS, může přijít o své prostředky na běžném účtu.

Ve zprávě podle serveru E15 podvodníci slibují, že lze přes platební bránu zaslat peníze do kterékoli banky a bez poplatku. 

Přihlašovací stránka obsahuje odkazy na weby českých bank a v patičce je dokonce uvedeno, že platební brána je novinkou od Air Bank, což je samozřejmě lež.

Na podobné výzvy přes Facebook proto neodpovídejte a nikdy nezadávejte přihlašovací údaje ke svému internetovému bankovnictví nikam jinam, než přímo do přihlašovací stránky na webu své banky.

Našli jste v článku chybu?