Spočítejte si...

Zavřít

Další trik podvodníků: Zkouší vám ukrást peníze přes Facebook

Podvodníci zkouší vylákat peníze z lidí přes sociální síť Facebook. Napadají špatně zabezpečené profily a jménem dotyčné osoby pak prosí přátele o zaslání drobné půjčky na bankovní účet. Nově k žádosti přidávají i odkaz na falešnou platební bránu Fastbanking. Ta vyžaduje, jak jinak, zadání přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Informaci přinesl deník E15. 

Naivní altruistický uživatel tak může podvodníkům dát klíč ke svému účtu a pokud své operace v internetové aplikaci neověřuje ještě přes kód zaslavý v SMS, může přijít o své prostředky na běžném účtu.

Ve zprávě podle serveru E15 podvodníci slibují, že lze přes platební bránu zaslat peníze do kterékoli banky a bez poplatku. 

Přihlašovací stránka obsahuje odkazy na weby českých bank a v patičce je dokonce uvedeno, že platební brána je novinkou od Air Bank, což je samozřejmě lež.

Na podobné výzvy přes Facebook proto neodpovídejte a nikdy nezadávejte přihlašovací údaje ke svému internetovému bankovnictví nikam jinam, než přímo do přihlašovací stránky na webu své banky.

Finanční správa plánuje kontrolní zátah v Praze. Na koho si posvítí? Zaplatíte-li dodavateli na neregistrovaný účet, stáváte se ručitelem za DPH        
Lukáš Blecha aura:51

Ověřování přes SMS

Při platbě přes internetové bankovnictví se ověřuje prostřednictvím SMS snad u všech bank, ne?

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
10. 9. 2014 12:32 Nový

No...

celé vlákno

Asi nejsem dost altruistický. Nikdy bych nikomu nic neposlal. Znám-li jej osobně, vím, jak na tom finančně je a žádného z mých přátel stovka nevytrhne. A neznám-li jej osobně nebo nemám-li jej možnost okamžitě kontaktovat, má prostě smolíka. Není co řešit.

MoB
MoB (neregistrovaný) 131.207.242.---
10. 9. 2014 15:11 Nový

Re: No...

celé vlákno

Asi tak...