Hlavní navigace

Další phisingové útoky na klienty České pošty

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 9. 2013

Česká pošta upozornila na další phishingový útok. Podvodný email je nyní zasílán z adresy noreply@ceska-posta.org. Cílem útoku je získat přihlašovací údaje klientů k jejich bankovním účtům.

E-maily z uvedené adresy samozřejmě nemají s Českou poštou nic společného. V případě, že kliknete na stažení souboru z mailu, do počítače se vám stáhne malware, konkrétně nový škodlivý kód TrojanDropper:Win32/Hesperbot.A (detekováno Microsoftem). Tento vir přitom nedávno infikovat počítače v Turecku, Velké Británii, Portugalsku a desítky i v České republice. Vir napadá i mobilní zařízení se systémy Android, Symbian a BlackBerry.

I když pošta hodně investuje do zabezpečení informačních technologií, těmto útokům se předejít nedá. Jediné, co můžeme udělat, je rychle informovat veřejnost o nebezpečí, které našim zákazníkům hrozí, uvedl Petr Slavík ředitel odboru bezpečnosti ICT České pošty.

Podvodné e-maily jsou psány formou „Informace o zásilce“. Zde zákazník najde údaje o nedodání zásilky a upozornění na možné sankce. Pokud tento mail obdržíte, na žádný odkaz neklikejte a nestahujte žádné soubory Zprávu jen přepošlete na adresu info@cpost.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).