Hlavní navigace

Další phishing, tentokrát přes Facebook na klienty mBank

Sdílet

Gabriela Hájková 20. 1. 2016

mBank varuje před dalším phisingovým útokem na klienty přes stránku mbanking.eu. Web velice podobný originálu připomínající přihlášení do internetového bankovnictví opět cílí na získání přihlašovacích údajů do skutečné aplikace. Falešný portál je napojen i na podvodnou stránku na Facebooku, opět poměrně zdařile napodobenou.


Autor: mBank

mBank po vás nikdy nebude chtít sdělovat přístupové údaje, hesla, převody peněz na účty jiných osob, apod, jak uvádíme na našem oficiálním webu o bezpečnosti. Pokud se s podobným požadavkem na internetu setkáte, nereagujte na něj, varuje mBank.

Webová stránka už je úspěšně zablokovaná. Pokud jste se přes ní ale stihli v minulosti přihlásit, okamžitě kontaktujte mLinku na čísle 222 111 999 a vše nahlaste. Změňte si také heslo do internetového bankovnictví.

Své přihlašovací údaje zadávejte vždy jen na webu mBank. Původ stránky snadno ověříte v adresním řádku. Banka vás totiž po kliknutí na volbu „Přihlášení“ přesměruje na zabezpečenou stránku začínající „https://“ a zeleně vyvedeným názvem banky.

stránku ověříte jednoduše pohledem na adresní řádek

stránku ověříte jednoduše pohledem na adresní řádek

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).