Hlavní navigace

Čtyři banky rozjíždějí sdílené bankomaty. Kteří klienti budou vybírat levněji na více místech?

Sdílet

Bezkontaktní bankomat Autor: Dalibor Z. Chvátal

Komerční banka, MONETA Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank od dnešního dne sdílejí své bankomaty. Klienti těchto bank tak mohou vybírat ze všech sdílených bankomatů za stejných cenových podmínek jako z bankomatu své banky. Mají tak nově k dispozici přes 2000 bankomatů pro výhodnější výběr.

S iniciativou začala v červnu minulého roku Komerční banka a MONETA Money Bank, ke kterým se od února 2023 připojila také Air Bank a UniCredit Bank.

Cílem sdílení bankomatové sítě je především zvýšení dostupnosti bankomatů pro naše klienty. Vedlejším efektem je pak zamezení nadbytečnému plýtvání zdroji a také energiemi, uvedl předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka.

Součástí společné iniciativy je také přesun duplicitních bankomatů. Jestliže tedy na jednom místě stojí vedle sebe dva sdílené bankomaty (např. v nákupních centrech apod.), jeden z nich banky přesunou tam, kde žádný není.

Našli jste v článku chybu?
  • 3. 2. 2023 11:17

    Franta Fous

    Stačí mít kartu od Moneta Money Banky a můžete vybírat z účtu Tom plus nebo jak se jmenuje třeba z bankomatů České spořitelny, ČSOB atd. bez dodatečných poplatků. Takže Vás omezí jen zůstatek na účtu, ale běžně mi Moneta nabízí půjčku 700 tisíc Kč a kreditní kartu, z čehož jsem zatím ani jednoho Bohu dík nemusel využívat. Velké banky jako ČS a ČSOB nabízí zdarma bezpoplatkové výběry pouze z vlastních bankomatů a jejich karty netolerují nevěru. Nejméně využívám bankomatové sítě Fio banky, jelikož tyto bankomaty vydávají nejméně hotovost po 500 Kč, což je problém platit takovouto bankovkou v autobusu, kde Vás řidič může vykázat z veřejné dopravy kvůli tomu, že nemá na rozměnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).