Hlavní navigace

ČSSZ: 3004 lidem byla zkrácena nebo zrušena nemocenská

Arsen Lazarevič

Za celý rok 2011 se provedlo 151 951 kontrol, zdali je dodržován režim dočasné pracovní neschopnosti. Občané, kteří čerpají nemocenskou, jsou povinni plnit stanovený režim a umožnit kontrolu jeho dodržování. 

Dočasně práceneschopní jsou povinni při kontrole prokázat svou totožnost a předložit „Průkaz dočasně práceneschopného pojištěnce“, do kterého poté pracovník zaznamená datum, čas kontroly a svůj podpis.

Při kontrolách byly slyšet zajímavé výmluvy např. musel jsem během nemoci spát v autě, protože jsem nemluvil s manželkou; psi štěkali na­tolik, že jsem neslyšel na zvonek; musel jsem si dojít pro mléko. Čtěte také: Veselé historky: Průjem nezastavila ani konzultace s delegátem. F jako fčela

Našli jste v článku chybu?
  • 27. 2. 2012 0:27

    Nohodlající chcípnout ani se ohnout. Na truc. (neregistrovaný) ---.limehost.ro

    Klidně se vsadím, že alespoň v 70% případů o žádné výmluvy nešlo. Běžný život člověka není totiž s pravidly české nemocenské "sociální služby" slučitelný.

    Pokud ještě budu někdy nucen pracovat pro zaměstnavatele, jsem zvědavý jak se bude tvářit na to, že nejen že nemocenskou nečerpám (přestože tu zkurvenou daň - zdravotní a sociální - také platím), ale i mu odmítám dodat jakékoli potvrzené od lékaře (pokud k němu vůbec půjdu) o mé nemoci...

    Tohle je totiž výsledek snahy státu a kdejakého pitomce mne neustále ojebávat a buzerovat. Seru na pravidla a pomáhám vytvářet chaos, který mi vyhovuje více než to cosi zvráneho co existuje v současnosti a ještě horšího cosi co nás zřejmě čeká v hnědé a smradlavé budoucnosti!