Hlavní navigace

ČSOB nabídne uprchlíkům z Ukrajiny účet bez poplatků a s finančním bonusem 2500 Kč

Sdílet

ČSOB ukrajinským občanům nabízí otevření běžného účtu. Banka, která účet založí na základě předložení cestovního pasu, jim na účet připíše finanční pomoc ve výši 2500 Kč.

K účtu, jež je takto možné založit na všech pobočkách, dostanou do 3 dnů platební kartu, vydání bude bez poplatku. Dále si k němu mohou zřídit jeden devizový účet v eurech nebo dolarech bez měsíčního paušálního poplatku a vkládat hotovost na tento účet opět bezplatně.

Zároveň banka zrušila poplatek za využití svých bankomatů při výběrech ukrajinskými platebními kartami.

Pro okamžité placení, než přijde fyzická platební karta, mohou klienti využít virtuální platební kartu.

Banka pro ně také zřídila speciální linku v ukrajinském jazyce na čísle 800 200 290.

Banka se také zavázala darovat stejnou částku jako občané v rámci sbírky SOS Ukrajina  pro Člověka v tísni, kde je nyní už přes 14 milionů korun (cílem je 25 mil. Kč, zbývá 38 dní). Sbírka je vedená prostřednictvím transparentního účtu, je veřejná a přispět může každý kartou nebo převodem z účtu. Vybrané finance půjdou na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, uprchlíkům, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 3. 2022 14:11

    frantafous

    Že já jsem na tu ZVS chodil. Teď se můžu bát, že mě povolají. Proti covidu jsme se mohli nechat očkovat, ale proti Putinovi očkování neexistuje žádná vakcína.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).