Hlavní navigace

ČS nemovitostní fond opět nakupoval. Tentokrát v Ostravě za více jak pět miliard

Sdílet

Jiří Hovorka 6. 12. 2018

REICO investiční společnost ČS koupila do portfolia ČS nemovitostního fondu za 5,4 miliardy korun ostravské obchodní centrum Forum Nová Karolina. Akvizice je podle společnosti v letošním roce největší transakcí v segmentu maloobchodních prostor v České republice.

Prodávajícím je společný podnik britské investiční skupiny Meyer Bergman a kanadského penzijního fondu HOOPP, který centrum pořídil ještě před jeho dokončením v roce 2012 od developera nemovitosti Multi Development.

Akvizicí budovy Forum Nová Karolina dosáhl náš fond dalšího milníku a hodnota nemovitostí v jeho správě aktuálně přesahuje 30 miliard Kč. Dosažený optimální podíl nemovitostí na majetku fondu výrazně vylepší výkonnostní potenciál fondu do dalších let, říká Filip Kubricht, předseda představenstva REICO IS ČS.


Autor: REICO investiční společnost ČS

Forum Nová Karolina

Akvizicí nákupního střediska se ČS nemovitostní fond po více než třech letech investičně vrací do Ostravy. V roce 2015 zde ČS nemovitostní fond prodal budovu v ulici Antonína Macka, kde byla hlavním nájemcem Cestovní kancelář Fischer.

Forum Nová Karolina v centru Ostravy je dominantní regionální nákupní středisko zastřešující více než 200 maloobchodních jednotek a celkem 58 431 m2 pronajímatelných ploch. Nabízí širokou škálu obchodů, jako jsou C&A, Albert hypermarket, Marks & Spencer, Peek & Cloppenburg, Cinema City, H&M, Intersport a další. Návštěvnost centra se v tomto roce odhaduje na 9,5 milionů osob.

Forum Nová Karolina je nadčasová budova s regionálním přesahem. Součástí naší investiční strategie bude nemovitost dále dlouhodobě rozvíjet a posílit tak centrální část Ostravy v oblasti spotřeby, gastronomie, zábavy a služeb obecně, dodává Tomáš Jandík, člen představenstva REICO IS ČS, zodpovědný za nemovitostní složku fondu.

Akvizice ostravského obchodního centra Forum Nová Karolina je tento rok již pátou transakcí ČS nemovitostního fondu. Kromě prodeje budovy Táborská na Praze 4 začátkem roku REICO pořídilo sklady společnosti Continental v rámci Industriálního parku Dubnica nad Váhom, dále pak budovu Metronom Business Center, pražskou centrálu společnosti SAP, a na podzim také druhou část varšavského komplexu Proximo II s klíčovými nájemci Accenture a EY. Transakční objem společnosti REICO tak v tomto roce činí téměř 11 miliard korun.

ČS nemovitostní fond vznikl v roce 2007 a je největším podílovým fondem na českém trhu určeným převážně konzervativním investorům. Vlastní jmění fondu aktuálně přesahuje 21 miliard korun a počet jeho podílníků je větší než 70 tisíc.

Výkonnost fondu od počátku roku 2018 činí 2,6 procenta (k 29. 11.) a jeho dlouhodobý výnos se obvykle pohybuje v rozmezí 2,5 až 3,5 procenta ročně. Ve vlastnictví fondu je nyní 16 kancelářských, maloobchodních a logistických nemovitostí v České republice, na Slovensku a v Polsku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).