Hlavní navigace

ČR zůstává lákadlem pro investory i nadále

Sdílet

Redakce 12. 6. 2008

Za nejatraktivnější destinaci pro přímé zahraniční investice je považována Čína (47 %), za ní následuje Indie (30 %) a Rusko (21 %). Spojené státy jsou na čtvrtém místě, oproti loňsku klesly o dvě příčky. Vyplývá to z průzkumu agentury Ernst & Young.

Česká republika se udržela mezi deseti nejatraktivnějšími zeměmi světa pro přímé zahraniční investice, když se umístila na deváté příčce. Z 385 respondentů plánujících umístit investici či expandovat v Evropě se zaměřuje na Českou republiku 7 %, což ji řadí na 10., respektive 11. místo s Itálií. Avšak stejně jako v loňském roce investoři primárně neuvažují o ČR jako o sídle pro vedení podniku a pro výzkum a vývoj.

V počtu vytvořených pracovních míst obsadila Česká republika v Evropě v roce 2007 třetí místo, čímž se posunula o jednu příčku nahoru. Avšak počet pracovních míst vytvořených přímými zahraničními investicemi klesl o 14 %. V počtu umístěných zahraničních investičních projektů v roce 2007 ČR sestoupila o tři příčky na 12. místo. I když evropští investoři nadále považují naši zemi za atraktivní destinaci, počet projektů klesl o 27 %.

Zdroj: Ernst & Young

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).