Hlavní navigace

ČR dostala pokutu za mléko

Sdílet

Jan Spilka 4. 10. 2006

Česká republika bude muset zaplatit pokutu 5,13 milionu eur (skoro 150 milionů korun)že překročila výrobní kvóty mléka. Za 17 tisíc tun vyrobeného mléka navíc by měli pykat zemědělci, které uvedené limity překročily.

Tento rok by se už sankce opakovat neměla. Podle Hugo Rodána z odboru komunikace MZe se podařilo navýšit limit produkce o dalších 56 tisíc tun.

Česká republika není jediným státem, který se dopracoval k postihu od Eu. Všech devět sankciovaných států včetně Čr zaplatí dohromady 377 milionů eur.

Zdroj: ČTK
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 10. 2006 9:30

    anonymní
    Být soběstačný v potravinách je snem každého civilizovaného státu. To jsme to dopracovali. Nechat si diktovat, kolik čeho můžeme vyprodukovat. To snad ani RVHP v čele s Moskvou nám do tohodle nekecala. Naši zemědělci trpí a v obchodech si kupujeme německé trvanlivé mléko v krabicích, které ovšem s mlékem nemá nic společného. S. Klaus, Dlouhý, Kubát chtěli světu dokázat něco, co se nepodařilo ve vyspělých ekonomikách - bez dotací. Bohužel to nějak nefunguje. Jezdím často do bývalého východního Německa. I když je tam veliká nezaměstnanost, zemědělství tam funguje. Úhledná pole, krajina udržovaná, sekaná, bez náletů. přitom zrovna při hranicích s ČR jsou stejné podmínky jako u nás, kde se nám ovšem ODS snažila nalhat, že u nás je krajina pro klasické zemědělství nevhodná. Takže u nás ne a o 5 km dál v NDR už ano?
    Zemědělství nejde načasovat jako třeba průmysl. Pokud se něco neurodí, vymlátí se dobytek, tak nějaký čas trvá, než se rána na trhu zacelí. Vidíme to nyní na bramborách - plochy se snížily, k tomu neúroda a ty spotřebiteli plať. trh to přece vyřeší - cenou! Kdyby z toho měli aspoň něco zemědělci, ale kapsy si namastí zase hlavně překupníci.
    Že nikdo nepřijde s tím, že třeba škodofka může vyrobit jen sto tisíc vraků ročně - jejich produkty přece zamořují ovzduší a jiné světové automobilky se potýkají s problémy v odbytu. Místní odboráři taky budou chtít uchránit svá pracovní místa ...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).