Hlavní navigace

ČOI: Každý čtvrtý prodejce stromků, kaprů či ozdob před Vánoci neobstál

Sdílet

Gabriela Hájková 30. 1. 2017

Česká obchodní inspekce před Vánoci kontrolovala prodejce vánočního sortimentu, zejména prodejce stromků, ryb, ozdob a dalších produktů nabízených hlavně na vánočních trzích. U ozdob inspektoři kontrolovali hlavně elektrické ozdoby a elektrické řetězy kvůli bezpečné manipulaci manipulaci a ovládání, u hraček se zaměřili na padělky, při prodeji ryb na dodržování deklarované váhy a používání ověřených měřidel a u stromků pak na informace o deklarované výšce.

Během listopadu a prosince 2016 inspektoráty ČOI uskutečnily celkem 803 kontrol. Porušení právních předpisů bylo zjištěno u každého čtvrtého z nich.

Mezi nejčastější nedostatky patřilo porušení zásad poctivosti prodeje, kdy došlo k prodeji v nesprávném množství, neumožnění převážení nebo bylo provedeno nesprávné účtování v neprospěch kupujícího. Dále prodejci neinformovali o ceně výrobků, nevydávali doklad o zakoupení se všemi záležitostmi na vyžádání, neuváděli na výrobcích všechny informace, padělky porušovali práva duševního vlastnictví nebo spotřebitele neseznamovali s vlastnostmi výrobků.

Dokonce byl na ČOI podán podnět kvůli podezření na popálení dítěte elektrickým proudem v důsledku manipulace se světelným řetězem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).