Hlavní navigace

Co ovlivňuje cenu životního pojištění?

Sdílet

Gabriela Hájková 24. 8. 2017

Cenu vašeho životního pojištění ovlivňuje kromě cenové politiky samotné pojišťovny i váš zdravotní stav a životní styl.

Kouření

Chcete-li si sjednat životní pojištění, počítejte s tím, že padne otázka, zda kouříte. Pokud zlozvyk přiznáte, připlatíte si. Některé pojišťovny nekuřákům naopak přiznávají zvýhodněnou nabídku.

Jestli kouříte, nezatajujte informaci před pojišťovnou. Pokud se v případě pojistné události prokáže, že jste „nepřiznaný“ kuřák, může to nepříznivě ovlivnit výši přiznaného pojistného plnění.

Preventivní prohlídky

V rámci veřejného zdravotního pojištění máte nárok na pravidelné preventivní lékařské prohlídky. Ty mají případné zdravotní potíže zachytit v začátcích. Právě proto některé pojišťovny nabízí za pravidelnou návštěvu těchto prohlídek levnější pojistné.

Rodinná anamnéza a dědičné choroby

Před sjednáním životní pojistky uvádíte také rodinnou anamnézu a případné dědičné choroby v rodině, které se zohlední ve výpočtu pojistného. Opět platí, že pokud něco zamlčíte a později na to pojišťovna při řešení pojistné události přijde, budete o nějaké to plnění kratší.

Nezdravý životní styl

V poslední době je čím dál častější, že pojišťovny odměňují i zdravý životní styl. Například pojištěnec s nadváhou pro ně totiž znamená rizikovějšího klienta než sportovec pečující o své zdraví. Špatné stravovací návyky, přejídání, kouření a jiné zlozvyky často vedou ke zhoršení zdravotního stavu a větším náchylnostem k nemocem a tím pádem i ke zhoršení kvality života jako takového, vysvětlila Tereza Kůželová z pojišťovny MetLife.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).