ČNB: Příští rok mzdy výrazně porostou

Soukromým společnostem se daří, zisky rostou a ještě těží z devizových intervencí. Zaměstnanci to přitom na svých výplatních páskách nepocítili. Podle predikce České národní banky se zvýší průměrná mzda v soukromém sektoru v tomto roce o 2,3 procenta. Akcelerovat růst má však příští rok, kdy má dosáhnout 4,2 %. Pokud díky současné prosperitě rostou podnikům zisky, měly by se o ně podělit se svými zaměstnanci, podporuje rychlejší růst mezd premiér Bohuslav Sobotka.

Podle analytiků společnosti uhradily ztráty z minulých let, proto se jim mzdy příliš zvyšovat nechtělo. Na druhé straně v tomto roce bude inflace kolem 0,5 %, reálné mzdy tak budou solidně růst. V příštím roce by se také inflace měla vrátit zpět ke svému 2procetnímu inflačnímu cíli.

Hypoteční trh masivně roste, banky mají žně NN spouští platformu, kde prodává podílové fondy        
Andrej Babiš aura:10
4. 8. 2015 21:01 Nový

To jsem zvědav

Prudký růst byl slibovaný už na tento rok a skončí to někde nad dvěma procenty, což snad ani PR exprti nemohou prohlásit za prudký růst. Na těch 4,2% jsem opravdu zvědavý. V IT, biotechnologiích, nanotechnologiích, ve výzkumu a výrobě léčiv (a možná i lékařům pokud jim to ten jejich odborář vyhádá) možná mzdy porostou i rychleji, v těchto oborech ale nemůže pracovat většina lidí (nemají na to inteligenci a vzdělání).