Hlavní navigace

ČNB plánuje technickou pomoc dalším centrálním bankách

Sdílet

Jiří Velinský 10. 10. 2008

Bankovní rada České národní banky včera pojednala a schválila plán zahraniční technické pomoci na rok 2009.

Svou více než osmiletou angažovaností v oblasti zahraniční technické pomoci ČNB vyjadřuje svou otevřenost k požadavkům jiných centrálních bank. Díky svým zkušenostem z procesu transformace a začleňování do evropských a mezinárodních struktur, tak i orientací na aplikaci poznatků současné ekonomie i nejlepších zahraničních zkušeností se ČNB stala vyhledávanou institucí. Zpětná vazba od účastníků seminářů a konzultací organizovaných v Praze i v cílových zemích je na druhé straně přínosná i pro experty České národní banky.

Pro rok 2009 je plánováno osm seminářů se zaměřením např. na problematiku cílování inflace, finanční stabilitu, platební systémy, statistiku, řízení lidských zdrojů a zkušenosti z fungování ČNB v rámci ESCB. V příštím roce se uskuteční konzultace nejen v ČNB, ale také přímo v partnerských centrálních bankách. Právě tato forma umožní širší a cílenější dopad.

Experti ČNB se podílejí také na společných projektech Evropského systému centrálních bank koordinovaných ECB, na misích Mezinárodního měnového fondu a jiných mezinárodních organizací.

Zdroj: Česká národní banka

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).