Hlavní navigace

ČMSS za rok 2019 výšila zisk o 11 % na 965 milionů Kč

Sdílet

Veronika Němcová 14. 2. 2020

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) loni hospodařila s čistým ziskem 965 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o 11 procent. Spořitelně k výsledku pomohl růst úrokových výnosů, mírně se také zvýšil objem vkladů a úvěrů.

Loni uzavřela 180 tisíc nových smluv o stavebním spoření a poskytla úvěry v objemu přes 20 miliard korun. Letos očekává, že celkový trh stavebního spoření mírně poroste jak v počtu nových smluv, tak i úvěrů.

Čisté úrokové výnosy ČMSS loni dosáhly 2,14 miliardy korun a meziročně  tak vzrostly o 9 procent. Oproti tomu příjmy z poplatků se snížily o 4 procenta na 611 milionů korun. Celkové provozní náklady vzrostly o 5 procent na 1,38 miliardy korun. Důvodem byly především investice do nových IT aplikací, které mají zajistit modernější a rychlejší obsluhu klientů.

Celková aktiva ČMSS se meziročně nezměnila a dosáhla 147,4 miliardy korun. Celkový objem poskytnutých úvěrů přitom vzrostl o 3 % na 118 miliard Kč, objem klientských vkladů se zvýšil 1 % na 137 miliard Kč, informovala spořitelna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).