Hlavní navigace

ČMSS se mění na ČSOB Stavební spořitelnu, maskot lišky zůstane

Sdílet

Lenka Kašparová 10. 3. 2021

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) se od 12. března 2021 mění na ČSOB Stavební spořitelnu. Jde o závěrečný krok postupné integrace ČMSS do skupiny ČSOB. (ČSOB se stala 100% vlastníkem ČMSS v roce 2019.) Plánovanou změnu názvu ČMSS oznámila už na podzim minulého roku.

Všechny smlouvy, ať už spořicí nebo úvěrové, zůstávají nadále v platnosti a není potřeba je znovu podepisovat či jakkoli upravovat. O klienty bývalé ČMSS budou navíc stále pečovat současní poradci.

Změnou názvu chceme dát jasně najevo, že ČSOB Stavební spořitelna je plnohodnotnou součástí skupiny. Skupina ČSOB v rámci integrace plánuje zjednodušení svých produktů a sjednocení jejich podmínek, říká Jiří Feix, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny a Hypoteční banky.

Se změnou názvu na ČSOB Stavební spořitelnu se mění také vizuální identita společnosti, která bude nově využívat logo i tradiční barvy skupiny ČSOB. Dochází tak k přebarvení všech prodejních míst ČMSS. Zůstává ale maskot Lišky, který je už od 90. let vnímán jako symbol stavebního spoření v Česku.

V rámci slučování dochází i k personálním změnám v představenstvu Českomoravské stavební spořitelny. Předsedou představenstva ČMSS je od nového roku Jiří Feix, který současně zastává stejnou pozici i v Hypoteční bance, jež je taktéž součástí skupiny ČSOB. Do představenstva ČSOB Stavební spořitelny pak na začátku května nastoupí také Vlastimil Nigrin, který je nyní jako místopředseda představenstva Hypoteční banky zodpovědný za oblast Obchody a klienti.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).