Hlavní navigace

Citibank má čipové karty, nově přibudou i kreditky Visa

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 1. 10. 2009

Citibank Europe začíná vydávat čipové karty a od 1.11.2009 nově přibudou do nabídky kreditních karet i platební karty Visa. Vyplývá to z nového sazebníku banky, který zveřejnila na svých webových stránkách. Platební karty Visa nyní Citibank vydává pouze k firemním účtům jako debetní karty.

Kreditní karta Visa bude vydávána s názvem Citi Shopping a nahradí současnou kreditní kartu Citi Výhodný nákup vydávanou s asociací MasterCard. Karta umožňuje získat 2% slevu na nákup potravin, nábytku, sportovních potřeb nebo oděvů. Nabídka ostatních kreditních karet Citibank se nemění, pouze na nich postupně při následující obnově přibude čip. Banka rovněž zpřehlednila sazebník a nyní umožňuje snadné porovnání nabídky kreditních karet včetně poplatků i výhod pro zákazníky na jednom místě.

Citibank, ovládána americkým akcionářem, patřila mezi poslední banky, které dlouhou dobu vzdorovaly čipu na platebních kartách. Od loňského léta začala se zpožděním vydávat čipové karty i GE Money Bank, rovněž banka s americkým pozadím. Posledními outsidery na českém území bez čipových karet jsou nyní HSBC Bank, která na domácím působišti ve Spojeném království patří paradoxně mezi karetní lídry ve vydávání čipových karet a Diners Club, kterého prostřednictvím frančízy ovládá americká společnost Discover.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).