Hlavní navigace

Čím jsou nejčastěji způsobeny škody na majetku? Požárem ani vloupáním to není

Sdílet

Škody na majetku jsou nejčastěji způsobeny na rozvodech vody nebo kanalizace. V závěsu pak přírodními živly. Informovala o tom ERGO pojišťovna.

Podle jejích statistik souvisela třetina všech škod v roce 2018 s rozvody vody a kanalizací. Čtvrtinu pak způsobil déšť, sníh, kroupy a případně i vichřice. Absolutně největší škodou v loňském roce byl únik vody z potrubí ve zdi, kdy odstranění následků činilo skoro 880 000 Kč. Dalšímu klientovi pojišťovny způsobil přívalový déšť s kroupami škodu na střeše domu ve výši 290 000 Kč. Částky bezmála 170 000 Kč dosáhla pojistná plnění v dalších dvou případech způsobená krupobitím a silným větrem.

Mezi další velmi obávané pojistné události se řadí požár – jeho výskyt ale není zdaleka tak častý. Škody v důsledku požáru se podílely na celkovém počtu pojistných událostí pouhými 4 %.

Moderní doba však přináší nová rizika, a tak pojišťovna řeší i nové typy škod. Třeba prasklou skleněnou varnou desku, kde se průměrné vyplacené plnění pohybuje mezi 7000 – 8000 Kč. Vandalismus v podobě prostřeleného okna nebo polití dveří neznámou tekutinou. Na pojišťovnu se ale obrátil i majitel domu, kterému ptactvo způsobilo v zateplené fasádě několik děr. I takové škody lze totiž již pojistit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).