Spočítejte si...

Zavřít

Cigarety zdraží výrazně více

Místo původního návrhu, podle kterého by zdražila krabička cigaret o 2 Kč v příštím roce, nyní navrhuje Ministerstvo financí ještě razantnější zvýšení spotřební daně a to přibližně na dvojnásobek. Tabákové firmy však chtějí, vlivem hospodářské krize, odsunout novou sazbu o 1 rok.

Důvodem však, proč Ministerstvo financí navrhuje vyšší zdanění je směrnice EU, podle které musí ČR v roce 2014 zavést minimální spotřební daň na cigarety ve výši 90 euro na 1000 cigaret. Vlivem oslabující koruny by však s původním návrhem hrozilo, že by ČR tento závazek nedodržela a zemi by tak hrozily sankce. Daně se však můžou ještě změnit:

Vzhledem k tomu, že nelze úplně přesně predikovat, zda nedojde k dalšímu zhoršení směnného kurzu české koruny vůči euru, je možné, že na základě kurzu platného k prvnímu pracovnímu dni v říjnu 2013 zveřejněného v Úředním věstníku Evropské unie dojde ke korekci navrhovaných změn sazeb spotřební daně z tabákových výrobků, uvedlo ministerstvo.

Odpovědnost za úhradu daně z převodu nemovitostí zůstane na prodávajícím Bezpečnost a ziskovost karet budou tématy semináře Platební karty od A do Z