Hlavní navigace

Chcete investovat do startupu? Prostřednictvím finGOOD můžete své peníze vložit do tří projektů

Sdílet

Lenka Kašparová 23. 7. 2019

Podpořit můžete firmu, která staví domy z konopí nebo obchoduje s outdoorovým oblečením. Platforma finGOOD dává příležitost investovat fyzickým i právnickým osobám prostřednictvím tzv. peer to business. Zjednodušeně řečeno jde o formu podpory společností, které potřebují peníze na rozjezd podnikání. Zato investorům nabízejí odměnu z budoucího očekávaného zisku.

Platforma finGOOD, tyto společnosti zastupuje a nabízí investorům. Nyní má ve svém portfoliu tři nové projekty a celkem poptává 11,5 milionu Kč. Nejnižší možná částka, kterou lze do projektu vložit je 5 tisíc Kč. Nabízený úrok se pohybuje od 4,5 % do 5,5 % ročně, není však garantovaný jako v případě bank.

Své finance můžete vložit do společnosti Ponature zaměřuje na outdoorové oblečení značky Kilpi. Ta mimo zisku z úroků nabízí prvním třiceti investorům s nejvyšší půjčenou částkou 20% slevu na nákup oblečení po celou dobu splácení úvěru. Ponature poptává 5 milionů Kč na nový systém umožňující plnou automatizaci skladových procesů od objednání zboží až po jeho expedici.

Společnost Konopné stavby se zabývá stavbou a renovací ekologických, pasivních a nízkoenergetických staveb z konopných materiálů, například konopného betonu či konopné izolace. Výše úvěru činí 2 miliony a firma jej chce použít na dalšímu rozvoji a nákupu techniky.

Další společností poptávající peníze je FINSERVICE CZ, která se zabývá pronájmem a správou nemovitostí. Jde o rodinnou firmu vlastnící nemovitosti v Bruntále, Žatci, Beskydech či v Mikulově. Úvěr ve výši 4,5 milionů Kč chtějí čerpat na rekonstrukci nově pořízeného penzionu v Mikulově. Půjčka je zajištěna zástavou jiné nemovitosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).