Hlavní navigace

Charge karty Diners Club jsou nově dostupné i pro zájemce s nižším příjmem

Redakce

Společnost Diners Club Czech začala prodávat novou cobrandovou charge kartu ve spolupráci se společností Asiana, provozovatelem portálu letuška.cz. Nová karta Diners Club je zajímavá hlavně cenou. Roční náklady na kartu jsou 1500 Kč a skládají se z měsíčního poplatku za vedení karty (95 Kč) a za výpis z karty (30 Kč). Standardní poplatek za karty Diners Club se přitom pohybuje mezi 5–6000 Kč ročně, podle typu karty. Součástí cobrandové karty Diners Club/Letuška je cestovní pojištění pro 3 spolucestující, bezplatná blokace a návštěva letištních salónků či vydání nouzové hotovosti v zahraničí. Za roční 500Kč příplatek lze sbírat body do věrnostního programu Českých aerolinií OK plus.

Minimální měsíční příjem pro vydání této karty by měl být 15 000 Kč, říká Miloslav Bouček, obchodní ředitel Diners Club Czech. Karta je však určena pouze pro zákazníky společnosti Asiana. Kromě portálu letuška.cz provozujeme vlastní autobusovou linku, takže kdo si někdy u nás lístek na autobus, je jednou naším zákazníkem a má dveře otevřené, upřesňuje pro Měšec.cz Josef Trejbal, obchodní ředitel společnosti Asiana.

Charge karty Diners Club se od karet kreditních liší zásadní podmínkou plného splacení celé vyčerpané částky na konci 55denního bezúročného období. Do něj se počítají i hotovostní výběry. Hlavním konkurentem karet Diners Club jsou tak charge karty American Express a vybrané zlaté či platinové bankovní karty.

Diners Club Czech je součástí finanční skupiny Discover Financial Services, která je známá zvláště v USA jako velký vydavatel kreditních a charge karet. Konkuruje ostatním karetním společnostem, jako jsou American Express, JCB, MasterCard a Visa.

Našli jste v článku chybu?