Hlavní navigace

ČEZ nejspíše přijde o 20 miliard, špatně investoval

Sdílet

Arsen Lazarevič 3. 5. 2013

Investice ve výši 20 miliard Kč na výstavbu plynové elektrárny v Počeradech se nejspíše ČEZu nevyplatí. Ceny silové elektřiny jsou na energetických burzách na svých minimech, spuštění této elektrárny by se tak nevyplatilo. Plynová elektrárna tak nejspíše bude stát po většinu dobu své životnosti: I když máte vysoce účinnou plynovou elektrárnu, tak se dnes výroba elektřiny jednoduše nevyplatí, tvrdí obchodní ředitel ČEZ Alan Svoboda v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Je to další negativní zpráva pro drobné akcionáře a  to po nedávném neúspěchu na albánském trhu, kdy společnosti byla odebrána licence. Výrazně také proti ČEZu zasáhl regulátor v Bulharsku. Čtěte:  ČEZ má další problémy. Možná přijde o další licenci

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 5. 2013 8:48

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  "CEZU" jako firme se to mozna nevyplatilo, ale lidem, kteri stali za timto a jinymi obchody CEZU se to vyplatilo velmi mnoho :-) a neco abstraktniho jako FIRMA, z te jak se rika netece, dulezite je ze jednotlivi lide jsou v baliku!

 • 3. 5. 2013 11:24

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Vsak my to opet radi zaplatime. A management si opet jiste uzije stedrych odmen za kvalitni praci.

  Vzdyt "Žijeme v nádherné době" http://www.podnikatel.cz/clanky/zijeme-v-nadherne-dobe-prijdte-se-o-tom-presvedcit-i-vy/

 • 3. 5. 2013 11:51

  Mo (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

  ČEZ je dnes nejvíce sledovanou firmou se státní účasti a proto nemůže chybět v portfoliích každého penzijního fondu. Pravidelným přísunem katastrofických zpráv se tak daří držet cenu pod 600 Kč i přes relativně slušnou dividendu.
  Rezervní zdroj, který má nyní ČEZ k dispozici za 17 miliard umožňuje bez problému odsunout výstavbu JE Temelín 2 až k roku 2030 či ještě později až jako náhradu za JETE1. Navíc jsou tu v rezervě i Dětmarovice, které přes spalování černého energetického uhlí mohou jet přes léto jedním teplárensky upraveným blokem a v zimě či při odstávkách pro výměnu paliva jednotlivých bloků JEDu a JETe vykrývat jejich výkon. Prodej Dětmarovic za 1 miliardu korun je další připravovaný tunel pana Romana. Ono jako byl Hušák v Sazce, takovým je Roman v ČEZu. Ovšem boží mlýny melou pomalu ale pořád a čas zúčtování se blíží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).