Hlavní navigace

Cestujete se zvířaty na dovolenou? Nezapomeňte jim vyřídit pas

Sdílet

Lenka Kašparová 20. 6. 2019

Pokud cestujete do zahraničí se svým mazlíčkem, musíte mít sebou i jeho průkaz totožnosti. Psi, kočky a fretky potřebují pro cesty do zahraničí vlastní pas, vystavený veterinářem. Zvážit byste měli také pojištění pro případ, že vaše zvíře způsobí nějakou škodu nebo si přivodí úraz. 

Psy a kočky si lze pojistit v rámci pojištění odpovědnosti a majetku. Pojištění pokryje výdaje za škody, které váš mazlíček napáchá, v rámci pojištění majetku pak lze psa či kočku pojistit pro případ úrazu, náhlého onemocnění nebo otravy. Pojištění je platné pro celou oblast Evropy a Turecka,uvádí Nela Maťašeje, manažerka marketingové komunikace a tisková mluvčí Direct pojišťovny.

Zvíře musí být označeno, nejčastěji mikročipem nebo tetováním a potřebuje očkovaní proti vzteklině, případně i dalším onemocněním podle pravidel státu, do kterého cestujete. Jestliže cestujete s mládětem, mějte na paměti, že některé země neumožňují vstup na své území mláďatům do tří měsíců věku, případně zakazují vstup některých druhů zvířat, a to i psům určitých plemen.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).