Hlavní navigace

Cestovní pojištějí sjednávají nejčastěji muži ve věku od 35 let

Sdílet

Cestovní pojištění si častěji sjednávají muži (54 %) než ženy (46 %). Také na něj nejvíce dbají lidé ve věku 35 – 49 let. Vyplynulo to z průzkumu ČSOB Pojišťovny.

Nejde ale pouze o týdenní dovolené, na které si dotázaní sjednávají pojištění. Na dovolenou v délce 7 – 13 dní uzavře cestovní pojištění 31 % respondentů a na cestu v délce do 3 dnů pak 30 % Čechů. Vysoký počet cest na 1 až 3 dny si můžeme vysvětlovat rostoucím zájmem o cestování na prodloužený víkend v zahraničí, ale také počtem pojištěných na služební cesty, říká Ivana Nekvindová, produktová manažerka cestovního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Nejvíce si sjednávají pojištění lidé z Prahy, a to 13 % žen a 12 % mužů. Následují lidé žijící v Jihomoravském kraji (11 % žen a 12 % mužů) a respondenti ze Středočeského kraje.

Není však pravidlem, že společně s pojištěním sebe sama si lidé do smlouvy pojistí i blízké osoby, rodinu apod. Více než polovina smluv je uzavřena s pojištěním pouze jedné osoby. Dvě osoby jsou pojištěny jen ve 27 % případů a k pojištění celé rodiny dochází pouze v 18 % případů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).