Hlavní navigace

Cesta vlakem mezi Prahou a Ostravou od prosince podraží

Sdílet

Redakce 19. 10. 2009

Na hlavní trase Praha-Ostrava a zpět přidají České dráhy od nového jízdního řádu další spoje vlaku SC Pendolino. Od prosince rozšíříme nabídku velmi rychlého spojení Prahy a Ostravy rychlovlaky Pendolino. Spoje pojedou v pravidelném dvouhodinovém intervalu. Místo pěti párů tak pojede sedm párů spojů a další posilové vlaky SC Pendolino, upozorňuje v tiskové zprávě Aleš Ondrůj, ředitel odboru produktů a obchodu Českých drah.

Čtyři nové spoje pendolina nahradí dva stávající vlaky InterCity. Prvním je IC Manažer, ten vyjíždí o 4. hodině ranní z Bohumína do Prahy a vrací se z Prahy před půl osmou večer. Využívaný je tak zvláště pravidelnými cestujícími mezi Ostravou, Olomoucí, Pardubicemi a hlavním městem. Stejný osud čeká vlak IC Leoš Janáček, který z Prahy vyjíždí po 11. hodině a z Bohumína na Prahu po 15. hodině, nově bude tvořen soupravou SC Pendolino.

Nahrazením spojů InterCity Pendolinem se mírně zrychlí doba přepravy, ale zároveň se zdraží jízdné všem stávajícím cestujícím, kteří těmito vlaky pojedou. Zatímco vlaky InterCity příplatky nevyžadují, pro vlak Pendolino je příplatek povinný, a to ve výši 97–200 Kč pro každý směr jízdy. České dráhy takto zrychlují dobu přepravy mezi hlavním městem a severní Moravou, ale zmenší se počet možností komfortního cestování vlaky InterCity.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).