Hlavní navigace

Český plán na energetické úspory odejde do Bruselu se zpožděním

Sdílet

Česká republika stále nepředložila Evropské komisi Národní akční plán energetické účinnosti, i když termín pro jeho podání vypršel už před měsícem. Akční plán je připravený. Jakmile se vrátí ministři z dovolené, půjde do vlády a pak bude zaslán do Bruselu, uvedl pro ČTK mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Tomáš Bartovský.

Obdobný dokument přitom připravují i ostatní členské země EU. V něm by měly státy nastínit strategii, jak chtějí energetickými úsporami snížit do roku 2016 spotřebu energie o devět procent. Většina zemí však tento dokument ještě neodevzdala.

Ministerstvo pracuje na akčním plánu asi půl roku a zatím připravilo 82 opatření v sektorech domácností, průmyslu, dopravy a služeb.

Komise, která tento celoevropský plán představila loni v říjnu, navrhuje dvacetiprocentní snížení spotřeby energie do roku 2020. Materiál obsahuje balíček více než 70 nákladově hospodárných opatření, mezi něž patří mj. opatření na zvýšení účinnosti elektrických spotřebičů nebo kvalitnější tepelná izolace budov.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).