Hlavní navigace

Česko-americká televize se zaregistrovala nyní i v ČR

Sdílet

Redakce 19. 2. 2008

V České republice je od letošního roku registrovaná nová televize – Czech American TV (Česko-americká televize), a to jako neziskové občanské sdružení. CATV však již pět let vysílá v USA, zejména pro tzv. Čechoameričany. Hlavním účelem Czech-American TV je sloužit propagaci české a moravské kultury a jejich tradic v zahraničí prostřednictvím televize. Její programová náplň je vzdělávacího a informativního charakteru.

Na internetovém vysílání www.catvusa.com má CATV několik desítek tisíc diváků měsíčně. Jedná se především o diváky ze států Nebraska, Kansas, Texas, Kalifornie, Illinois, Wisconsin, Michigan a Florida.

Czech-American TV vysílá všechny pořady v anglickém jazyce a díky tomu je populární nejen mezi Čechoameričany, nýbrž i mezi Američany všeobecně. Jako jediná na světě vizuálně propaguje českou kulturu pouze v angličtině. Proto má také internetové diváky i mimo území USA. Například v Kanadě, Austrálii nebo Anglii, tedy v dalších anglicky mluvících částech světa.

Přímo v ČR má Czech-American TV spolupracovníky především z řad studentů, kteří točí a posílají do vysílání své reportáže. Czech-American TV spolupracuje mimo jiné s desítkami měst a obcí v ČR na jejich publicitě v zahraničí. Propaguje také celé české regiony například díky dokumentům agentury Czechtourism. A není to jen v oblasti vzdělávací a kulturní. Odvysílala i řadu dokumentů o organizacích Czech Trade nebo Czech Invest, které napomáhají vývozu českého průmyslu do zahraničí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).