Hlavní navigace

České dráhy upravují své spoje před Vánoci a v období Vánočních svátků

Sdílet

České dráhy posílí dnes a zítra, 23. prosince 2015, své spoje. Zařadí více vozů, díky čemuž bude k dispozici o několik tisíc dodatečných míst více.

  • Více osobních vozů bude před Vánoci zařazeno do dálkových vlaků především z Prahy na Moravu a Slovensko. Některé spoje budou mít délku dosahující téměř 15 vagónů. Posíleny budou například vlaky EuroCity Radhošť, Vsacan, Jan Perner nebo expres Petr Bezruč z Prahy přes Pardubice a Olomouc do Vsetína a Žiliny nebo do Ostravy a Žiliny.
  • Posilové vozy budou zavedeny také v rychlících mezi Prahou a Českými Budějovicemi, z Prahy do Plzně a dále do Klatov a do Chebu nebo z Prahy přes Ústí nad Labem do Karlových Varů a Chebu.
  • Více vozů bude nasazeno také na motorové rychlíky, například z Prahy do Tanvaldu, z Kolína do České Lípy nebo z Olomouce přes Krnov do Opavy a Ostravy.

Během svátků pojede vlaků méně

Naopak během svátků a prázdnin pojede jako každý rok méně vlaků. Na Štědrý den bude denní provoz utlumen mezi 18. a 19. hodinou. Většina regionálních vlaků, která jede po šesté hodině večer, má v jízdním řádu poznámku, že nejede na Štědrý den. Týká se to spojů po celé České republice. Ve večerních hodinách nepojede ani řada vnitrostátních rychlíků, například poslední Pendolino z Prahy na severní Moravu odjede v 17:43 hod. V provozu však bude většina nočních mezistátních vlaků. Omezení se však dotkne např. spojů EN 444 / 445 Slovakia, který nepojede v úseku Bohumín – Košice.

V pátek 25. prosince pojedou vlaky také podle svátečních jízdních řádů, bude ale částečně slabší ranní provoz. Klasický sváteční provoz začne mezi šestou a sedmou hodinou ráno. Podle svátečních jízdních řádů pojedou vlaky ČD také 26. prosince na 2. svátek vánoční a v neděli 27. prosince.

V průběhu vánočních prázdnin až do prvních lednových dní je omezen provoz některých spojů:

  • Inverzní údaj 10 označuje vlaky, které nejedou 24. a 31. prosince.
  • Číslice 11 označuje vlaky, které nejedou 25. prosince a 1. ledna.
  • Poznámka 19 označující vlaky, které jedou v pracovní dny vyjma období od 23. prosince do 1. ledna.
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).