Hlavní navigace

České dráhy před Vánoci výrazně posílí spoje, mimořádné autobusy vypraví i FlixBus

Sdílet

Lenka Kašparová 19. 12. 2019

Více než 10 tisíc míst nabídnou před Vánoci cestujícím České dráhy. Stávající spojení posílí o desítky vozů, které zařadí do svých rychlíků a expresů. V pátek 20. prosince a v pondělí 23. prosince vypraví i mimořádný vlak InterCity Ostravan.

Předvánoční čas patří mezi hlavní dopravní špičky na železnici. Doporučujeme cestovat s rezervací, případně cestu naplánovat mimo očekávanou přepravní špičku. Cestující se mohou o obsazenosti vlaků informovat například v rezervačním systému e-shopu, říká Radek Joklík tiskový mluvčí Českých drah.

S posilováním dopravy začínají České dráhy už ve čtvrtek 19. prosince 2019. Více míst budou mít téměř všechny expresní a rychlíkové vlaky jedoucí z Prahy. Jedná se o linky mířící na severní a střední Moravu, ale také vlaky jedoucí do z Prahy do Plzně a Chebu, z Prahy přes Ústí nad Labem do Chebu nebo z Prahy do Českých Budějovic. Další vozy jsou zařazeny i do vlaků na Slovensko.

Počet spojů navýší i autobusový dopravce FlixBus, a to až o 30 %, v pátek 20. prosince a sobotu 21. prosince přidá posilové spoje do Košic. S vyšší poptávkou po cestování během svátků počítáme už v našem jízdním řádu. Navýšili jsme přepravní kapacity na našich vnitrostátních spojích pro období Vánoc, a to přibližně o 10 %, na mezinárodních linkách až o 30 %. Mezi Prahou a Košicemi jsme na tento pátek a sobotu přidali do prodeje další posilové spoje, navyšujeme i přepravní kapacitu například do Salzburku, uvádí Martina Čmielová mluvčí FlixBusu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 12. 2019 6:13

    bez přezdívky

    FLIXBUSU se raději vyhýbáme, protože odmítl poskytnout slevu pro studenty a seniory nad 65 let. Za cestu z Českého Krumlova do Českých Budějovic chtěli snad 45 Kč. Jestli je to čtvrtina tak plná jízdenka by musela stát tak 180 Kč. To už je lepší uvažovat o cestě vlakem GW Train, což vyjde levněji, protože sleva na vlak je.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).