Hlavní navigace

České dráhy opět nasadily cyklovlaky. Poznáte je podle piktogramu

Sdílet

S příchodem jara nasadily České dráhy opět do provozu speciální cyklovlaky. Kola bude možné převážet v 6553 spojích, přičemž 568 z nich nabídne možnost úschovy kola během přepravy. V takovém případě je kolo uloženo pod dohledem zaměstnance Českých drah. Vy jej akorát uložíte na příslušné místo a po příjezdu si jej zase vyzvednete. V ostatních cyklovlacích se o kolo musíte starat sami po celou dobu přepravy.

Spoj, na kterém je možné kolo přepravit, poznáte podle piktogramu v jízdním řádu.

Kromě toho nabízí dopravce přepravu kol v dalších, neoznačených spojích. V nich umožní přepravu dvou až tří jízdních kol. Vedle celoročně nabízené přepravy jízdních kol v běžných spojích vypravujeme navíc sezónní cyklovlaky na tratích souběžných s atraktivními cyklostezkami nebo do cyklisticky atraktivních regionů. Jedná se například o populární Cyklohráček z Prahy do Slaného, spoj Cyklo Ohře mezi Chebem a Karlovými Vary, cyklovlak Expres Pálava-Podyjí z Brna do Znojma a Šatova nebo speciální turistický vlak Český ráj z Prahy do Jičína a Turnova a Cyklo Brdy z Prahy do Jinců, Příbrami a Březnice, říká Radek Dvořák.

Za přepravu jízdního kola zaplatíte od 30 Kč do 75 Kč podle vzdálenosti. Případně si můžete zakoupit celodenní přepravné za 99 Kč. Za využití úschovny během přepravy pak platíte jednorázový poplatek 20 Kč.

Pozor si dejte na povinné nebo doporučené rezervace, které často bývají v dálkových vlacích jako railjety, SC Pendolino, EC, IC vlaky atd.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).