České banky vydrží i silnou krizi

České bankovní domy zůstávají stabilní a dokázaly by překonat i velmi negativní hospodářský vývoj. Ten Česká národní banka nasimulovala v zátěžových testech v podobě vysoké deflace, nezaměstnanosti a recese.

Až na dvě banky by se i v tomto případě všechny banky udržely nad požadovanou osmiprocentní hodnotou kapitálové přiměřenosti. Zmíněné dvě banky nebyly konkretizovány, guvernér ČNB Miroslav Singer ale jejich obchodní model silnými slovy označil jako neudržitelný. Česká národní banka zůstává nadále skeptická také vůči záložnám.

Bezplatná poradna pro věřitele a dlužníky Česká spořitelna má nově 3D Secure        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
17. 6. 2014 15:09 Nový

Hm...

celé vlákno

Jak mohou testovat něco, u čeho nemají ani zdaleka všechny potřebné vstupní parametry. Při krizi třeba i krizi měny budou následovat masivní výběry, nesplácení úvěrů, možná bude kolabovat sociální systém a to už vůbec nebereme v potaz například projevy občanské neposlušnosti, rabování a podobně. A kdo by to zastavil? Těch 5 tisíc vojáků nebo těch deset tisíc policistů? Já nevím, zatím nikdy tady vůbec netuší, co je to pořádná krize.

Intri
Intri (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
17. 6. 2014 23:14 Nový

Re: Hm...

celé vlákno

To je jenomdalší ze Singerových volovin a snaha zdiskreditovat kampeličky. Zajímavé je, že kampeličky jsou podle něj všechny plošně špatné, tudíž peníze je pro "bezpečí" zapotřebí dávat do bank, ale které dvě banky jsou rizikové a neprošly testem, to takticky neřekne. Z toho lze usuzovat jediné - Singer chystá past na peníze lidí. Přece jen, když budou v bankách, může si s nimi Singer dělat, co chce - znehodnocovat je, krást je, manipulovat s nimi dle libosti Kellnera a jiných (jak Singer ukázal při koupi Telefónicy).

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 6. 2014 20:56 Nový

Re: Hm...

celé vlákno

Opět nechápu tu tvoji logiku ... Proč v bankách může Singer dělat s penězi co chce a v záložnách ne? Banka nerovná se česká národní banka :-)
Jinak na zátežových testech a na jejci výsledcíh není nic divného. Dělají se i evropě a tam také některé banky neprosjdu (samozřejmě k jejich velké nelibosti). Vzpomínáš, jak Řecko a Španělsko řvalo, že ECB udělao testy špatně, že jejich banky jsou zdravé?