Hlavní navigace

České banky vydrží i silnou krizi

Sdílet

David Sillmen 17. 6. 2014

České bankovní domy zůstávají stabilní a dokázaly by překonat i velmi negativní hospodářský vývoj. Ten Česká národní banka nasimulovala v zátěžových testech v podobě vysoké deflace, nezaměstnanosti a recese.

Až na dvě banky by se i v tomto případě všechny banky udržely nad požadovanou osmiprocentní hodnotou kapitálové přiměřenosti. Zmíněné dvě banky nebyly konkretizovány, guvernér ČNB Miroslav Singer ale jejich obchodní model silnými slovy označil jako neudržitelný. Česká národní banka zůstává nadále skeptická také vůči záložnám.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 6. 2014 15:09

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Jak mohou testovat něco, u čeho nemají ani zdaleka všechny potřebné vstupní parametry. Při krizi třeba i krizi měny budou následovat masivní výběry, nesplácení úvěrů, možná bude kolabovat sociální systém a to už vůbec nebereme v potaz například projevy občanské neposlušnosti, rabování a podobně. A kdo by to zastavil? Těch 5 tisíc vojáků nebo těch deset tisíc policistů? Já nevím, zatím nikdy tady vůbec netuší, co je to pořádná krize.

 • 17. 6. 2014 23:14

  Intri (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  To je jenomdalší ze Singerových volovin a snaha zdiskreditovat kampeličky. Zajímavé je, že kampeličky jsou podle něj všechny plošně špatné, tudíž peníze je pro "bezpečí" zapotřebí dávat do bank, ale které dvě banky jsou rizikové a neprošly testem, to takticky neřekne. Z toho lze usuzovat jediné - Singer chystá past na peníze lidí. Přece jen, když budou v bankách, může si s nimi Singer dělat, co chce - znehodnocovat je, krást je, manipulovat s nimi dle libosti Kellnera a jiných (jak Singer ukázal při koupi Telefónicy).

 • 20. 6. 2014 20:56

  Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Opět nechápu tu tvoji logiku ... Proč v bankách může Singer dělat s penězi co chce a v záložnách ne? Banka nerovná se česká národní banka :-)
  Jinak na zátežových testech a na jejci výsledcíh není nic divného. Dělají se i evropě a tam také některé banky neprosjdu (samozřejmě k jejich velké nelibosti). Vzpomínáš, jak Řecko a Španělsko řvalo, že ECB udělao testy špatně, že jejich banky jsou zdravé?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).