Hlavní navigace

Česká spořitelna má "zeleného" manažera. Matúš Púll má na starosti udržitelnost

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 11. 3. 2021

Do pozice manažera pro udržitelnost (Chief Sustainability Officer) byl v České spořitelně od 1. března 2021 jmenován Matúš Púll. Bude řídit a koordinovat jak vnitřní činnosti banky, tak i její externí aktivity, aby se spořitelna stala klíčovým hráčem ve formování udržitelného rozvoje Česka.

Jeho úkolem je spolupráce s dalšími útvary v bance (právní, compliance, risk, a další) a bude také aktivně vyhledávat příležitosti pro další posilování role spořitelny v oblasti environmentální, sociální a oblasti správy a řízení společnosti („ESG“ – Environmental, social, governance).

Matúš Púll, manažer pro udržitelnost (Chief Sustainability Officer) v České spořitelně. (1. 3. 2021)
Autor: Česká spořitelna, a.s.

Matúš Púll, manažer pro udržitelnost (Chief Sustainability Officer) v České spořitelně. (1. 3. 2021)

Česká spořitelna se od svého založení v roce 1825 významně podílela na formování naší společnosti a posilování její prosperity. Pokračovat v této roli vnímáme jako jednu z našich povinností. Je přitom zřejmé, že budoucí růst i prosperita musí být založena na udržitelnosti. Proto chce spořitelna nejen jít sama příkladem ve svých činnostech, ale také pomáhat našim klientům transformovat jejich aktivity směrem k dlouhodobé udržitelnosti, zdůraznil Matúš Púll.

Na půdě České bankovní asociace deset bank iniciovalo založení Komise pro udržitelné finance a podepsalo Memorandum pro udržitelné finance. Jedná o první explicitní společný závazek bank, že budou dodržovat zásady udržitelného financování a podnikání ať již ve vztahu ke klientům, dodavatelům, vůči státu, tak i ve svých činnostech. Česká spořitelna je také součástí.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).