Hlavní navigace

Česká pošta mění vzhled

Sdílet

Redakce 17. 6. 2009

Nová pobočka České pošty, která byla včera otevřena pro veřejnost v pražském nákupním centru EDEN ukazuje směr, kterým se bude v příštích letech Česká pošta ubírat. Poštovní personál bude zákazníky obsluhovat v nových uniformách za přepážkami, které již nebudou odděleny skleněneou bariérou. Pracoviště je vybaveno novým nábytkem i novými informačními technologiemi. Pokud se nový jednotný vizuální styl a nové zařízení během dvouměsíčního testovacího období osvědčí, změní Pošta postupně vzhled i ostatních poboček.

Česká pošta v současnosti zaměstnává téměř 37 tisíc pracovníků na 3 364 pobočkách. Na obnovu přepážek Pošta vynaloží ročně 141 milionů korun, na nové prostory 9,2 milionu korun ročně. Obnova stejnokrojů vyjde Poštu zhruba na 72 milionů korun. Zatímco loni Pošta celkem investovala 663 milionů korun, letos plánuje investice ve výši až dvou miliard korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 6. 2009 10:00

    Q (neregistrovaný)
    Tak když jsme se konečně dočkali zmodernizování poštovních úřadoven a otevření nových poboček, tak se začnou zase předělávat? Nebo to bude v horizontu příštích 20-40 let, až ty nově zmodernizované a otevřené dožijí?
    Připadá mi to bezhlavou vizi taky České, ale spořitelny. Ta měla koncept zbourání přepážek. Díky výborné akustice pak všichni slyšeli všechno, tedy i to, co neměli. Likvidace jakéhokoliv sedacího nábytku jak pro obsluhu, tak i pro klienta měla přinést rovnostářský pohled z očí do očí klient-obsluha znamenající navázanou důvěru mezi oběmi stranami. Co jsem kde zaslechl, tak to nevyhovovalo ani obsluze, ani klientům. Následovalo velké množství přepadání poboček a i odliv klientů. Nově otevírané nebo spíš opět rekontruované pobočky už mají zase kukaně, jsou-li zařízeny na hotovostní operace. Dokonce klient i obsluha si mohou již někdy někde sednout.
    Je to sice pěkné, že původně "geniální" koncepce se neosvědčila, ale kdo opětovné rekonstrukce typu "zpět" zaplatí? Rakušáci ze svého? Spíše čeští klienti, kteří ještě pomohou vytáhnout z krize rakouského vlasníka ČS. No, nechtěl bych už být klientem ČS a sponzorovat tak blaho Rakouska.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).