Hlavní navigace

Česká pobočka Mastercard mění šéfy, novým generálem je Michal Čarný

Sdílet

Mastercard oznámil změnu generálního ředitele pro Českou a Slovenskou republiku. Od 1. září 2019 se jim stal Michal Čarný (na fotce níže). Jeho hlavní prioritou v nové roli bude další růst společnosti Mastercard na obou trzích a upevňování její vedoucí pozice v oblasti bezhotovostních plateb.


Autor: Mastercard International Incorporated

Michal Čarný, generální ředitel Mastercard pro Česko a Slovensko (1. 9. 2019)

Michal Čarný

Má více než osm let zkušeností s vytvářením a implementací firemních strategií. Ve společnosti Mastercard byl tři roky zodpovědný za přípravu a realizaci strategie pro spotřebitelské a firemní produkty v České republice, na Slovensku a v Rakousku. Na starosti měl také implementaci inovativních služeb s přidanou hodnotou, rozvoj netradičních vydavatelů včetně fintech hráčů a řízení společných aktivit s klíčovými obchodníky.

Před příchodem do Mastercard působil pět let ve společnosti Roland Berger Strategy Consultants, kde vedl poradenské projekty se zaměřením na finanční služby a telekomunikační sektor. Pracoval s klienty napříč mnoha regiony včetně střední a východní Evropy, západní Evropy, jižní Evropy a Blízkého východu. Působil také v jihovýchodní Asii či Číně.

Vystudoval ekonomii a strategii na University of Chicago a London School of Economics and Political Science. Ve volném čase se věnuje potápění, vysokohorské turistice či jachtingu, v současné době usiluje o získání pilotní licence pro malá letadla.

Vystřídal tak Miroslava Lukeše, který v českém Mastercard působil necelých 8 let. Lukeš nově míří do USA, kde v newyorské centrále Mastercard povede jako Senior Vice President globální vývoj debetních produktů.

„Upřímně děkuji bankám, partnerům a týmu Mastercard za bezpočet společných projektů, díky kterým jsme společně udělali život milionů lidí pohodlnější a bezpečnější. Společně jsme zviditelnili Česko a Slovensko na globální mapě inovací a díky tomu mohli uvádět nové produkty ve světové či regionální premiéře. Jsem přesvědčen že tým profesionálů v Mastercard bude i pod Michalovým vedením úspěšně spolupracovat s bankami, obchodníky i veřejným sektorem a zavádět další novinky, které usnadní a zpříjemní placení,“ řekl Miroslav Lukeš.


Autor: Ondřej Hošt, Internet Info, s. r. o.

Miroslav Lukeš, Senior Vice President globální vývoj debetních produktů, Mastercard New York (1. 9. 2019)

Miroslav Lukeš

Působil jako generální ředitel pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko téměř osm let. Pod jeho vedením došlo k akceleraci růstu karetních plateb, ale také k zavedení zásadních inovací, díky kterým Česko a Slovensko patří mezi nejinovativnější země na světě.

Vedle bezkontaktních a mobilních plateb to bylo první globální spuštění brandu věrnostního programu Priceless Specials, zavádění bezkontaktních plateb v dopravě, užší spolupráce s veřejným sektorem a další. Nyní bude z newyorské centrály Mastercard vést vývoj debetních produktů na globální úrovni se zaměřením na digitalizaci.

V Česku ale bude působit i nadále. Zůstává členem Redakční rady Bankovnictví, Rady Národního divadla, Správní rady Pražského jara a poroty Banky roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).