Vlákno názorů k článku
Češi tuší, že aktivní důchod nebude na účet státu a chtějí zůstat doma od Eva - Aby jsi mohl spořit musíš mít z čeho...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 11. 2018 8:51

    Eva (neregistrovaný)

    Aby jsi mohl spořit musíš mít z čeho z toho co donedávna zaměstnavatele platili to fakt nešlo a teď 3 roky před důchodem mě kleklo zdraví jinak jako prodavačka práce za minimální mzdu tak z čeho spořit na důchod

  • 18. 11. 2018 10:19

    Martin Luther (neregistrovaný)

    Je to jistě těžké, ale lidé mají vždy možnost si zvolit odbornost, vzdělání, obor práce. Někdo dá přednost v 16 letech sexu, střídáním vztahů, zábavě, popíjení, kouření... druhý je zodpovědný a studuje smysluplný obor a potom postupně profesionálně roste. Buduje, zhodnocuje majetek, cestuje, sbírá zkušenosti, zajímá se o své okolí... Pokud je ovšem někdo silně limitovaný svým IQ, je to o to těžší. Vždy ovšem může pracovat v nedostatkových oborech. Například v řemeslech. A hravě překoná 80 % vysokoškoláků. Jen se mu musí chtít. Sednout si na zadek a hořekovat, jak se všichni kolem mají lépe, není cestou. To se jen hlouběji ponoříte například do alkoholu, střídání partnerů - rek atd.

  • 19. 11. 2018 17:22

    jurášek (neregistrovaný)

    paní psala, že je 3 roky před důchodem.
    předpokládám, že asi moc nejuchala po diskotékách, ale pomáhala uživit rodinu, i za cenu, že si nemůže dovolit studovat.

    mojí mamince bude 80, od čtrnácti dře, protože jich bylo sedm dětí a po válce byl hlad a bída.
    nemyslím si, že má maminka za celoživotní dřinu na poště nízký důchod kvůli slabému iq, nebo nahánění chlapců.

  • 20. 11. 2018 11:24

    Martin Luther (neregistrovaný)

    Těžko dohlédnout do miliónů lidských cest a osudů. Dříve bylo atraktivní se jít vyučit, od adolescentních let brát mzdu. Kdo dal přednost solidnímu vzdělání, studoval dalších třeba 6 - 7 a více let a musel odložit svoji osobní spotřebu, či jí citelně redukovat. Absolventi učňovských oborů brali v tehdejší době velmi slušné mzdy, kolikrát řádově vyšší než absolventi VŠ. Tento letitý propad jen pomalu doháněli... Po sametu se rychle dělnické profese dostaly tam, kam v civilizovaných i necivilizovaných zemí spíše patří. Tj. dolů. Neobhajuji dnes desítky tisíc absolventu i pochybných studijních oborů, kteří se mohou uplatnit snad jen v politice, u Policie ČR a dalších bezpečnostních sborů ap. Ale bylo přece nelogické aby i dělník či mistr ve výrobě mzdově konkuroval inženýru strojaři, technologovi atd. Zvláště mladé ženy tehdy spěchaly do práce, uzavřít sňatek, rodinu... Byla to jejich volba.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).