Hlavní navigace

Češi si stěžují na pojištění. Přitom předem nekontrolují, co pojistka kryje

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 6. 2012

Češi si často stěžují na své pojistky, že nadarmo platí vysoké pojistné a v případě potřeby nedostanou od pojišťovny plnění podle svých představ nebo vůbec. Přitom například jen 53 %
Čechů před odjezdem na dovolenou zkontroluje, jaké aktivity jim kryje cestovní pojištění. A to i přes to, že 60 % dotázaných Čechů jede na dovolenou, kde plánují aktivity spadající podle pojistných podmínek do adrenalinových sportů. Vyplývá to z průzkumu GE Money Bank.

47 % respondentů skutečně přiznalo, že před odjezdem na dovolenou vůbec nekontrolují, kam jsou v pojistných podmínkách zařazeny sporty, kterým se plánují na dovolené věnovat. Téměř polovina dotázaných (43 %) také potvrdila, že se na dovolené věnuje adrenalinovým sportům a proti vyplývajícím rizikům se vůbec nepojišťuje.

Například rekreační potápění plánuje 16 % účastníků průzkumu. Dalších 12 % se pak chystá na vysokohorskou turistiku nebo přímo horolezectví. 10 % Čechů se na dovolenou těší na surfování a 7 % oslovených zase plánuje rafting nebo jiné způsoby sjíždění řek. Plachtění pak plánuje 6 % respondentů. 

Jaké činnosti mají pojišťovny ve výlukách úplně nebo je nutné pro ně sjednat připojištění, si můžete přečíst v článku: Které cestovní pojištění je nejlevnější?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).