Hlavní navigace

Češi si stěžují na pojištění. Přitom předem nekontrolují, co pojistka kryje

Gabriela Hájková

Češi si často stěžují na své pojistky, že nadarmo platí vysoké pojistné a v případě potřeby nedostanou od pojišťovny plnění podle svých představ nebo vůbec. Přitom například jen 53 %
Čechů před odjezdem na dovolenou zkontroluje, jaké aktivity jim kryje cestovní pojištění. A to i přes to, že 60 % dotázaných Čechů jede na dovolenou, kde plánují aktivity spadající podle pojistných podmínek do adrenalinových sportů. Vyplývá to z průzkumu GE Money Bank.

47 % respondentů skutečně přiznalo, že před odjezdem na dovolenou vůbec nekontrolují, kam jsou v pojistných podmínkách zařazeny sporty, kterým se plánují na dovolené věnovat. Téměř polovina dotázaných (43 %) také potvrdila, že se na dovolené věnuje adrenalinovým sportům a proti vyplývajícím rizikům se vůbec nepojišťuje.

Například rekreační potápění plánuje 16 % účastníků průzkumu. Dalších 12 % se pak chystá na vysokohorskou turistiku nebo přímo horolezectví. 10 % Čechů se na dovolenou těší na surfování a 7 % oslovených zase plánuje rafting nebo jiné způsoby sjíždění řek. Plachtění pak plánuje 6 % respondentů. 

Jaké činnosti mají pojišťovny ve výlukách úplně nebo je nutné pro ně sjednat připojištění, si můžete přečíst v článku: Které cestovní pojištění je nejlevnější?

Našli jste v článku chybu?