Hlavní navigace

Češi se učí šetřit. Jejich úspory se zvyšují

Sdílet

Úspory českých domácností se zvyšují. Ukazuje na to pravidelný průzkum ING Bank, který potvrdil, že oproti prvnímu kvartálu letošního roku Češi své finanční rezervy opět navýšili. Pokud by přišli o všechny příjmy, dokázali by se záložními zdroji vydržet průměrně 3 měsíce a 19 dní. To je o dva týdny déle než na začátku roku.

Náš dlouhodobý průzkum ukazuje, že Češi málo utrácejí a z obav o svou budoucnost jsou ve výdajích více než opatrní, okomentoval výsledky Libor Vaníček, ředitel retailové části ING Bank s tím, že prodloužení doby ‚přežití‘ průměrné domácnosti o více než čtrnáct dní oproti minulému období je výrazný skok dopředu. Za rok a půl, po který sledujeme spořicí chování Čechů, došlo k nárůstu úspor dokonce o tolik, že dnes jsou lidé schopni ufinancovat chod své domácnosti až o měsíc a půl déle než na začátku sledovaného období, poznamenal Vaníček.

Středoškolsky vzdělaní lidé s maturitou a vysokoškoláci přitom mají k dispozici úspory na více než čtyři měsíce, zatímco lidé se základním vzděláním jen na pokrytí asi dvou a půl měsíce.  

Zdroj: ING Bank

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).