Hlavní navigace

Češi se nebrání splácet týdenní dovolenou i několik let

Sdílet

Redakce 11. 6. 2008

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) sleduje s velkým znepokojením rozsáhlé mediální kampaně, které útočí na české spotřebitele s nabídkou spotřebitelských úvěrů. Sezónním hitem se pro tentokrát staly „dovolené na splátky“.

SOS radí spotřebitelům, kteří o „dovolené na splátky“ uvažují, aby si velmi dobře spočítali skutečné náklady. Zpravidla se totiž nejedná o nejvýhodnější možnost financování a v případě úvěru u nebankovního sektoru by se mohla dovolená prodražit i několikanásobně.

SOS uvádí na svých stránkách příklad „dovolené na splátky“ v hodnotě 40 tisíc korun. Půjčí-li si klient tyto peníze od bankovního subjektu na jeden rok s úrokovou sazbou 12 % p.a., měsíčně mu bude účtován poplatek 50 Kč za vedení úvěrového účtu a 2000 Kč za vyřízení úvěru, zaplatí ve finále přibližně 45 300 Kč. Vezme-li si však dovolenkář tuto půjčku od nebankovního subjektu, kde se úroková sazba může pohybovat kolem 35 % p.a. a s dobou splatnosti dva roky, za jinak stejných podmínek zaplatí celkově až 60 tisíc Kč.

Zdroj: SOS

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).