Hlavní navigace

Češi podvádí i pro pár stokorun

Sdílet

Pojistné podvody jsou pro mnoho Čechů stále velkým lákadlem. Často mají pocit, že za zaplacené pojistné nedostávají adekvátní protihodnotu a zkoušejí, jak se k ní dostat. O tom jsme již psali v článku Pojistné podvody lákají ke snadným penězům. Ale s velkým rizikem.

Nejde však jen o podvody v řádech statisíců či milionů které mají na svědomí skupiny osob. Počet šetřených případů v rámci pojištění vozidel zůstává meziročně přibližně stejný, nicméně oproti loňskému roku se výše průměrného pojistného podvodu snížila téměř o polovinu, říká Jakub Koutek, tiskový mluvčí Slavia pojišťovny. Nejčastěji dochází k fingování pojistné události nebo k vylíčení průběhu nehody jinak, než se stala. Běžné je i zahrnování nesouvisejících škod do pojistné události.

Češi také stále častěji riskují odhalení i pro částky ve výši několika set korun. Neodradí je ani fakt, že i za pokus o podvod již mohou být trestně stíháni. Strůjci pojistných podvodů jsou lidé napříč společenským spektrem. Zarážející jsou pak zejména u profesí, se kterými je spojena určitá odbornost, nadprůměrné mzdy a vysoký společenský status, např. u lékařů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).