Spočítejte si...

Zavřít

Češi mají stavební spoření v oblibě, jsme druzí v celé Evropě

Stavební spoření je v České republice velmi populární, má ho 39 % populace. Češi jsou tak druzí v Evropě hned za Rakouskem, kde stavební spoření má 60 % populace. Zatímco v minulých letech se české stavební spoření dotahovalo na rakouské, v posledních letech se mírou penetrace produktu blíží německému. Je to očekávaný vývoj. Smluv o stavebním spoření je v ČR evidováno stále nad čtyři miliony, před pěti lety to ale bylo o skoro milion více. Od té doby však klesla státní podpora ze 4500 korun, respektive tří tisíc na dva tisíce korun, uvedl tajemník Asociace českých stavebních spořitelen Jiří Šedivý.

Na třetím místě je v Německu, kde má stavební spoření 37 % populace, poté Slovensko kde je podíl pod 20 %. Čtěte také: Několikrát pohřbené stavební spoření zažívá renesanci

Šéf ČEZu: Změnu dividendové politiky nepodporuji Německu hrozí v roce 2017 blackouty        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
12. 4. 2014 10:02 Nový

Nu...

Nějak se zajistit nebo si naspořit na opravu domu nebo spíše bytu je nutné. Krize nekrize, Singrovi navzdory. A koneckonců i ta dvě procenta nejsou špatná. Dneska, když kdejaká banka prezentuje 1.4 % jako něco úžasného. Ale spíše méně. Jenom kdyby ta vázací doba byla kratší, myslím, že tak 4 roky by byly ideální. 100 tisíc se za tu dobu dá naspořit a na víc to stejně není.

Zedník
Zedník (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
12. 4. 2014 17:40 Nový

Ať žije do 100 let

Ať žije stavební spoření v ČR alespoň 100 let, jak je zvykem v Evropě
všem navzdory, jelikože pro obyčejného člověka je to stále ta nejlepší volba.