Hlavní navigace

Češi mají nyní možnost investovat do akcií světových firem v domácí měně

Sdílet

Redakce 25. 2. 2008

Ode dneška 25. února 2008 rozšiřuje RM-Systém svoji nabídku akciových titulů. Češi mají nyní možnost investovat do akcií světových společností Microsoft, Intel, McDonald’s, Exxon Mobil a Volkswagen.

S akciemi budou moci investoři obchodovat v českých korunách. Umístěny budou v prestižním segmentu EasyClick a investoři je mohou nakupovat a prodávat v lotech i po jednotlivých kusech. Poplatek činí 0,39 %.

Akcie lídra v poskytování softwaru, společnosti Microsoft, se budou prodávat za 490 Kč za kus, přičemž jeden lot obsahuje 100 kusů akcií. Předpokládaná zahajovací cena akcie Intel Corporation, světové jedničky ve výrobě mikroprocesorů, byla stanovena na 350 Kč, lot obsahuje stejně 100 kusů akcií.

Češi mají nyní možnost stát se spoluvlastníkem i největšího výrobce aut v Evropě a vlastníka Škoda Auto. Jeho akcie lze pořídit za 3750 Kč za kus, přičemž lot je stanoven na 10 kusů akcií. Cena akcie společnosti McDonald‘s byla stanovena na 940 Kč a počet kusů akcií v lotu je 50. Akcie ropného koncernu Exxon Mobil bude možné pořídit za 1480 Kč za kus, lot obsahuje 25 kusů akcií.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).