Hlavní navigace

Češi by měli být finančně gramotní. Zabere-li národní strategie

Sdílet

Jiří Hovorka 12. 5. 2010

Národní strategii finančního vzdělání schválila na začátku tohoto týdne vláda. Projekt připravený ministerstvem financí by měl Čechy naučit především to, jak pracovat s úvěry. Na finančním trhu na ně totiž často čekají nabídky, které nepomáhají, ale naopak škodí. Ukazuje se ale, že i s „bezpečnými“ nabídkami finančních produktů neumí spousta z nás operovat. Nejčastěji bojujeme s terminologií, a také si neumíme určit, zdali úvěr skutečně potřebujeme.

Je potřeba, aby se občané orientovali v základních zákonitostech fungování finančního trhu, dokázali se zorientovat v nabídce finančních produktů a služeb a efektivně se rozhodovali s ohledem na svoji současnou i očekávanou budoucí životní situaci, říká Klára Hájková, náměstkyně ministra financí odpovědná za oblast finančního trhu.

Národní strategie stanovuje tři prioritní oblasti, na které se budoucí konkrétní aktivity zaměří. Těmi jsou aktivní a odpovědná účast na finančním trhu, prevence proti předlužení a zajištění na stáří.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).