Absolventi by nemeli praci hledat, oni by meli pracovni mista vytvaret.
Problem je ovsem v necem uplne jinem
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-62504580-v-cesku-jsou-druhe-nejhorsi-podminky-pro-rozjezd-podnikani-v-evropske-unii
Problém je jinde. Za poslední rok jsem udělal cca 10 výběrových řízení. Na každé si pozvu kolem 10 lidí. Tedy alespoň stovku lidí jsem už prošel. Zhruba polovina byli absolventi... toliko ke statistice.
Problémů je více:
- představují si platy kolem 20 000 čistého
- jejich znalosti jsou nulové (to se dá napravit)
- motivace je většinou nulová = mamahotel (to se nedá napravit)
Jeden absolvent se mne ptal, jaká je pracovní doba. Když jsem mu řekl od osmi do půl páté, zeptal se jestli každý den. Říkám ano, od pondělí do pátku od osmi do půl páté a on, že to je moc a odešel...
Problém je ve výchově v rámci rodiny a v tom, že je na škole nepřipraví na to, že by měli něco chtít dělat. Buď se seberealizovat a podnikat, nebo pracovat. Každý tak nějak počítá, že "půjde na pracák" a šmitec.
...čest výjimkám. Z 15 zaměstnanců jsem bral 2 absolventy a je s nimi výborná práce. Tito to ale mají v hlavě srovnané. Vědí co chtějí a umí pracovat.
Nesouhlasím, že není práce pro absolventy. Ona je a není jí málo. Třeba teď v Praze hledám do naší firmy programátora. Stačí mi junior bez praxe. A přihlásili se mi jen 2 lidi!! A to inzeruji na FB, Twitteru, Linkedinu, speciálních pracovních portálech pro studenty VŠ, šířím info po známých, ap. Takže to je spíš o tom, že mladí dělat nechtějí. A už vůbec ne v létě. Raději léto prolenoší a v září začnou shánět. A budou se hodně divit, když je nikdo nebude chtít.