Hlavní navigace

Cena pohonných hmot se ustálila

Sdílet

Jiří Hovorka 16. 2. 2010

Poprvé od poloviny ledna vás nepotěšíme zprávou o zlevňování pohonných hmot, momentálně jsou ceny ustálené. V minulém týdnu litr naturalu 95 zdražil o 4 haléře a prodával se tak průměrně za 30,26 Kč, nafta zlevnila v průměru o jeden haléř a prodávala se tak průměrně za 28,70. Vyplývá to z údajů kartové společnosti CCS. V dalším zdražování pokračuje nejběžnější alternativní palivo LPG. Cena za litr v minulém týdnu stoupla o 18 haléřů na konečných 13,99 Kč.

Jinak platí vše, o čem jsme vás informovali minulý týden. Česká republika má v porovnání s okolními státy drahé pohonné hmoty, a tak pumpy v pohraničí čelí odlivu českých motoristů za hranice. Platí to především pro hranice s Polskem a Slovenskem.

Nejbližší vývoj by neměl přinést žádné výrazné změny. V průběhu následujících dní by měla cena pohonných hmot stagnovat. Ropa byla v minulém týdnu v porovnání s předchozím týdnem sice trochu levnější, avšak došlo k oslabení kurzu koruny k dolaru, s nímž se za ropu platí, upřesňuje analytik společnosti PETROLmedia Michal Roškanin.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).