Spočítejte si...

Zavřít

ČD: Lidé jezdí z Prahy více vlakem

Lidé jezdí z Prahy více vlakem. Klíčová pražská nádraží vykazují za tři čtvrtletí souhrnný růst tržeb o 14,7 %.

Růst se týká pražského Hlavního nádraží a Nádraží – Holešovice. Tato dvě nádraží odbaví až 80 % frekvence cestujících jezdících z a do Prahy vlaky Českých drah.

Při sečtení tržeb obou klíčových nádraží tak souhrnné ukazatele činily 679,2 milionů Kč na tržbách, což v meziročním srovnání znamená souhrnný nárůst o 14,7 %.

České dráhy přišly nedávno s možností kupování jízdenek na některé spoje přes internet. Těchto jízdenek prodaly ČD již přes 10 000. 

Zdroj: TZ

PKN ORLEN vydal dluhopisy v hodnotě 2 miliard Pražská burza oslabila včera nejvíce za celý listopad        
banter
banter (neregistrovaný)
28. 11. 2006 20:40 Nový

Statisticka chyba

celé vlákno
To mi jsou senzacni titulky. Nejde spis o statistickou chybu? Proc by lide z Prahy jezdili vlakem. Spis jezdi vice lidi do Prahy za praci. A jelikoz ne kazdy ma auto, navic jsou silnice vice ucpane, tak jezdi vlakem. Ach jo, jeste tak umet interpretovat cisla
Rada.K
Rada.K (neregistrovaný)
29. 11. 2006 0:13 Nový

Re: Statisticka chyba

celé vlákno
Jezdí víc do Prahy, jezdí víc z Prahy.
O čem je vlastně ta bleskovka? Proč tedy došlo k nárůstu tržeb? Kvůli tomu, že dráhy zlepšily své služby (ničeho jsem si nevšiml)? Kvůli dojíždění za prací (jak míní banter)? Nebo díky dobrému marketingu Českých drah? Nebo kvůli tomu, že do Prahy jezdí víc turistů? Nebo proto, že manažeři nejezdí autem, ale Pendolinem? Bez dalších informací je ta bleskovka podle mě o ničem.

Btw. příští rok jistě také dojde k velkému nárůstu tržeb, neboť dráhy zdraží jízdné.