Hlavní navigace

Buřinka snižuje u úvěru na družstevní bydlení sazbu na 3,99 % ročně

Sdílet

Průměrná výše nezajištěného úvěru na družstevní bydlení za poslední rok vzrostla o 91 %. Vyplývá to z údajů Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky).

Ta nyní snižuje u svého úvěru na družstevní bydlení úrokovou sazbu na 3,99 % p.a. Nabídka platí při fixaci úrokové sazby na tři roky. Současně není nutné doložení výše vlastních zdrojů u úvěrů nad 1 mil. Kč. Jedinečný limit 3,5 mil. Kč pro tyto úvěry bez zajištění nemovitostí zůstává, stejně jako maximální splatnost 20 let, upřesňuje zpráva stavební spořitelny.

Buřinka se také rozhodla zachovat zvýhodněnou sazbu na klasickém Úvěru od Buřinky 4,35 % p.a. i do budoucna jako svou standardní nabídku. Reaguje tak na velký zájem o úvěry, který pokračuje i v letošním roce. Oproti stejnému období v loňském roce je vyšší o 59 %.

O financování družstevního bydlení jeví podle Milana Pospíšila ze Stavební spořitelny České spořitelny nejvíce zájem mladí lidé v rozmezí 26 až 35 let s trvalým bydlištěm v menších městech. Průměrná výše tohoto úvěru se za poslední rok pohybuje kolem 900 tisíc Kč, informoval Pospíšil s tím, že Úvěr od Buřinky na družstevní bydlení umožňuje anuitní splácení, tzn. že klient splácí jistinu už od první splátky.

Úvěr od Buřinky je možné sjednat plně online. Klienti České spořitelny tuto možnost najdou ve svém internetovém bankovnictví i v mobilním bankovnictvím George. Dále je možné úvěr sjednat přes finanční poradce nebo pobočku banky.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).