Bulharsko útočí na ČEZ: Většinu zisků jste odváděli mimo zemi

Bulhaři útočí na energetickou společnost ČEZ, která podle nich většinu zisků odváděla mimo zemi. ČEZ se tomuto nařčení brání, podle regionálního manažera skupiny ČEZ Petra Dokládala investoval ČEZ v minulých 9 letech do rozvodné sítě, odváděl peníze také na daních a dalších poplatcích. Současné snížení cen elektrické energie v Bulharsku je podle něj nebezpečné:

Trojí snížení cen elektřiny v zemi nechává systém podfinancovaný a ohrožuje stabilitu řetězce od výroby přes rozvod a konečnou dodávku elektřiny v zemi, uvedl Dokládal. Dopady těchto kroků jsou podle něj velmi vážné: V první řadě jde o snížení možností k investicím do modernizace rozvodných sítí a služeb nadále na minimální úroveň. Trojí snížení cen bylo realizováno zejména k tíži distributorů elektřiny a podíl ČEZ na koncové ceně elektřiny byl drasticky snížen. Na počátku roku 2013 náleželo ČEZu z účtu 100 BGN kolem 9 BGN, nyní je to méně jak 1 BGN, uvedl Dokládal v rozhovoru pro médium Focus.

S těmito zásadně sníženými zdroji máme udržovat a rozšiřovat nejrozsáhlejší síť v zemi a zajišťovat plynulé dodávky zhruba třem milionům obyvatel. To není možné dělat bez rozsáhlých investic do sítě, která je stará více jak tři desítky let, dodal Dokládal. Zdroj: Patria.cz, Novinite, Focus, Bloomberg, ČEZ

Inflace v eurozóně je na stabilních 0,8 % Češi mnohem častěji kupují "first minute" zájezdy        
Mo
Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---
24. 2. 2014 20:13 Nový

Čez by měl sbalit kufry a vypadnout,

Vlezli do zemí kde se potkává bída s nouzí a mysleli si že místní jsou tak hloupí jako my a budou jim solit jako v oslíčku otřes se,

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
25. 2. 2014 12:29 Nový

Oh, jak jsou ti Bulhaři zaostalí

To my české ovce již dávno víme, jak je pro nás výhodné odvádět zisky mimo zemi - KB, Spořka, ČSOB, Telefonica, T-Mobil, Vodafone - z každého přes 10 miliard ročně.
Lidl, Kaufland, Billa, Albert ... Proto máme jen o trochu dražší potraviny než třeba němečtí občané, ti ovšem se 4x většími příjmy.