Hlavní navigace

Bodem zvratu pro české důchodce je rok 2030

Sdílet

Redakce 9. 7. 2009

Nejvyšší počet obyvatel Česka bude v roce 2030. Po tomto roce bude počet obyvatel klesat a v roce 2065 bude v celkové populaci zhruba třetina lidí v důchodovém věku. Informace pochází ze studie Českého statistického úřadu.

Se stárnutím populace přímo souvisí i počet a zejména výše vyplácených starobních důchodů. Zatímco v současné době je v důchodu 2,1 milionu obyvatel, v roce 2065 se tento počet zvýší na 3,5 milionu.

Výše starobního důchodu v současné době činí zhruba 40 % příjmů, které měl člověk před nástupem na odpočinek. Více informací si můžete přečíst v článku: Myslet na důchod včas se vyplatí

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 7. 2009 17:59

    mr
    Statistika si lže pro sebe a tak se vše odvíjí.Situace bez čísel je však jiná.Dnes se jde do důchodu v 65-67 letech.Za 20 let se hranice zvýší o 6 let!!To je zvýšení každý rok o 3 měsíce které stanovila stále se obnovující vláda, která stále naříká,že má málo.Tlačí na lidi aby nebyla vyšší populace už od roku 1989.Důchody tlačí stále dolů.Vymýšlí si penz.fondy atd.ale nikdo s toho nemá užitek.Je to jen pozlátko.Co našetříte, to vám inflace 2x vezme.Důchod z PF je výsměch.Stále se měnící důchodová reforma nenechá nikoho na pochybách, že toto spoření je jen udržování ekonomiky a vlády nad vodou.To je její vnitřní zákon a statistiky bez práva odvolání.Jakákoliv změna narušuje nabitou stabilitu, kterou s gustem a nenávistí jí vrozenou vláda porušuje jen aby její bezcenný majetek byl navyšován za cenu skrytého násilí v nevědomosti jak mezi lidmi, tak v její řadě. 50 let je na odchod do důchodu v inteligentní společnosti.Ve společnosti zlodějů a okradených tudíž musí být mnohem vyšší.Kdo má to štěstí aby za svou poctivou práci mohl odejít dříve do důchodu v 50 letech.Z mnoha lidí kteří svůj nárok uplatní je jen hrstka.Mnozí svůj nárok již v dětství odmítli.Důsledkem je, že musí odchod na odpočinek nechat na někom jiném.Za hloupost se platí pokud nechceme kvalitně žít již ve středním věku.Bohužel není na výběr a toho se zneužívá.Snažíme se žít tzv.kvalitne dnes ale co potom.Do hrobu, na onen svět nebo do dalšího života si nic nevezmeme.Vnutíme svůj tzv.majetek dětem a oni ho promrhají dřív než mrkneme.Jaký má smysl hromadit, když tak jako tak nic naše není. Zvrat života po 65 letech je velice těžký,nestálý a velice útrpný.Jestliže nevíme jak žijeme ted, jak můžeme pochopit jak budeme žít potom.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).