Hlavní navigace

Běžný a spořící účet v mobilním bankovnictví Raiffeisenbank jde nově založit on-line

Sdílet

Veronika Němcová 15. 3. 2021

Raiffeisenbank přichází s několika novými funkcemi v mobilním bankovnictví. Přímo v aplikaci, kterou si stáhnete do svého mobilu, nově můžete založit běžný a spořící účet on-line.

Další novinkou je možnost nahrání debetních a kreditních karet do mobilních peněženek Apple Pay a Google Pay hned po jejich sjednání. Díky tomu můžete kartu používat ještě před tím, než dostanete její plastovou variantu poštou. Nově je také možné přidat karty MasterCard do Google Pay přímo z aplikace bez nutnosti zadávat karetní údaje.

Mobilní eKonto zároveň plně přebírá funkce samostatné aplikace RB klíč. Pomocí aplikace je tedy možné přihlašování a potvrzování operací v internetovém bankovnictví, potvrzování on-line plateb kartou v e-shopech pomocí 3D securea ověření při volání na klientskou linku a při vkladu nebo výběru na pokladně pobočky. Tato funkce ale není dostupná všem klientům, kteří si stáhnou novou verzi mobilního bankovnictví.

Aby bylo možné RB klíč v aplikaci používat, je podle banky nejprve nutné přejít na vyšší stupeň zabezpečení, které bude bankou zajištěno postupně a automaticky v průběhu následujících dvou měsíců. Nově příchozí klienti do banky mají tuto funkci dostupnou již několik týdnů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).