Hlavní navigace

Banky tají, kolik vám půjčí na kreditku, na počkání vám to ukážou jenom tři

Sdílet

Redakce 20. 10. 2009

Kreditní karty v České republice stále tvoří malý podíl v celkovém počtu vydaných platebních karet. Zatímco ke konci srpna 2009 bylo debetních v Česku přes 7,22 milionů, kreditních karet jen okolo 1,24 milionů a charge karet pouze 445 tisíc. Vyplývá to ze statistik Sdružení pro bankovní karty.

V kreditních kartách tak vidí někteří vydavatelé dobrou obchodní příležitost a snaží se jejich získání zjednodušit. Mezi poslední trendy patří proto online aplikace pro zjištění výše úvěru kreditní karty prostřednictvím webových stránech. Stále však zůstává propastný rozdíl mezi skutečou žádostí o kreditní kartu a lepším kontaktním formulářem.

Častou bariérou při žádosti o kreditní kartu je chybějící informace, jaký úvěrový limit žadatel dostane. To se někteří vydavatelé snaží změnit a prostřednictvím webové aplikace obratem zájemci o kreditní kartu ukážou, kolik mu skutečně půjčí. Jenže takové aplikace jsou na českém internetu pouze tři: dvě jsou na webových stránkách ČSOB a Poštovní spořitelny, třetí v tomto týdnu spustila Citibank.

Rychlé odkazy pro kreditní karty

Požádat o kreditní kartu online umožňuje i Cetelem, Cofidis a GE Money Bank, žadatel se však předem nedozví, kolik mu vydavatel karty skutečně půjčí. Ostatní vydavatelé pak nabízejí pouze jednoduchý kontaktní formulář a další podrobnosti je potřeba zjistit na pobočce banky nebo úvěrové společnoti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).