Hlavní navigace

Banky lépe zabezpečují platební karty, klidnější už mohou být i klienti Volksbank

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 10. 5. 2012

Nejvíce zneužití platebních karet dochází při tzv. non-present transakcích, tedy transakcích bez fyzické přítomnosti karty. Na takovéto podvody přitom existuje účinná obrana v podobě blokování platební karty pro tento typ transakcí (MO/TO a internet). Jenže některé banky takto zabezpečit karty dlouho neuměly, zvláště ČSOB a další banky, pro které ČSOB karty vydává.

To se změnilo, ČSOB už to umí od 12. září 2011 a od 5. ledna 2012 to umí i Volksbank. Na všech vydaných platebních kartách Volksbank je automaticky nastavený limit pro platby bez přítomnosti karty na úrovni poloviční hodnoty stávajícího limitu karty pro bezhotovostní úhrady za zboží a služby.

Pokud však nechcete transakce bez fyzické přítomnosti karty vůbec provádět, pak stačí zavolat na informační linku Volksbank (800 133 444) a požádat o nastavení nulového limitu pro tento typ transakcí. Naopak, pokud je byste tento limit chtěli zvýšit, je potřeba kontaktovat vašeho bankovního poradce. Za změnu limitu na platebních kartách si Volksbank neúčtuje žádný poplatek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).